وکیل طلاق

وکیل طلاق توافقی در اصفهان

وکیل طلاق توافقی در اصفهان بیابید !

وکیل طلاق توافقی ، شخصی است که به زوجین کمک می‌کند، روند حقوقی طلاق خود را طی کرده و توافقات را بین خود به ثبت برسانند. برای یافتن وکیل طلاق توافقی در اصفهان و همچنین شهرهای دیگر، می‌توانید از طریق وب‌سایت های معرفی استفاده کنید.

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای یافتن وکیل طلاق نیز، مراجعه به مشاوره دادگاه‌های خانواده و استفاده از مشاوره و راهنمایی آنها است. به دلیل اهمیت وجود وکیل در روند طلاق توافقی، تصمیم گرفتیم در این نوشتار به بررسی کارهایی که این وکلا انجام می‌دهند بپردازیم.

وکیل طلاق اصفهانوکیل طلاق توافقی چه کار می‌کند؟

طلاق توافقی یعنی، زن و مرد هر دو تصمیم گرفته باشند از هم جدا شوند. در این شرایط، روند طلاق سریع‌تر طی می‌شود، درباره شرایط پس از طلاق به صورت توافقی تصمیم گرفته شده و افراد بدون بروز مشکل و اختلاف این روند را طی می‌کنند.

در این بین، وکیل کارهای مختلفی انجاممی‌دهد. مثلاً مشورت و مصاحبه با هر دو طرف درباره شرایط پس از طلاق مانند: دریافت یا بخشش مهریه، حضانت فرزندان، تنصیف اموال و… وکیل خانواده در اصفهان در ابتداجهت مشخص نمودن این شرایط با هر دو طرف، نشستی برقرار می‌کند.

در مرحله بعدی، توافقات بین آنها را نوشته و به امضای هر دو می‌رساند. سپس این وکیل به عنوان نماینده زوجین، در دادگاه حضور یافته و روند طلاق را پیش می‌برد. وجود این وکیل باعث می‌شود کارها بهتر و سریع‌تر و به صورت کاملاً قانونی پیش بروند.

وکیل طلاق اصفهان

روند طلاق توافقی

اگر وکیلی داشته باشید که در روند طلاق توافقی کنارتان باشد، احتمالاً درباره مراحل این کار برای شما توضیح خواهد داد:

 • اولین مرحله، مراجعه به سامانه مداخله در طلاق برای نوبت دهی طلاق است.
 • سپس باید اطلاعاتشناسنامه‌ای را وارد این سایت کرد.
 • در مرحله بعد، افراد باید یکی از مراکز مشاوره غربالگری را انتخاب کنند.
 • این مراکز مشخصات و دلیل طلاق زوجین را ثبت می‌کنند.
 • سپس زوجین را به یکی از مراکز مشاوره‌ای که زیر نظر بهزیستی هستند ارجاع می‌دهند.
 • در این مراکز، جلسات مشاوره‌ای برای زوجین برگزار می‌شوند که در یک دوره ۴۵ روزه قرار داشته و معمولاً بین ۴ تا ۵ جلسه خواهد بود. تعداد این جلسات به شرایط افراد و آن مرکز مشاوره، وابسته است.
 • در این مرحله اگر زن و مرد همچنان به طلاق مصر بودند، به آنها گواهی عدم انصراف از طلاق اعطا می‌شود.
 • پس از دریافت این گواهی، درخواست زوجین در دفتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت رسیده و جهت رسیدگی به دادگاه خانواده فرستاده خواهد شد.
 • پس از صدور رأی نیز زوجین می‌توانند تا ۳ ماه به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و طلاق خود را ثبت کنند.

حضور وکیل خانواده در این روند، برای اطمینان از عدم تضییع حقوق افراد و صحیح بودن توافقات لازم است. در مواردی مانند مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و… وکیل طلاق توافقی می‌تواند مشاوره خوب و مناسبی به شما داده و انتخابتان را هدفمندتر کند.

حضور وکیل طلاق توافقی در دادگاه

نکته مهم این است که طلاق، برای همه تا حدی ناخوشایند است. از این روی شاید برخی افراد تمایلی برای حضور در دادگاه نداشته باشند. از طرفی برخی افراد ممکن است به دلیل ترس از آسیب فیزیکی از حضور در دادگاه راضی نباشند.

اما باید بدانید، در روند طلاق توافقی، وکیل می‌تواند به جای موکل خود حضور داشته و کارهای قانونی را پیش ببرد. در واقع افراد می‌توانند، از همان ابتدا، تصمیم خود را با یک وکیل طلاق توافق مجرب در میان گذاشته و با مشورت او قدم‌های بعدی را بردارند.

بهترین وکیل طلاق

توانایی های وکیل طلاق توافقی

همانطور که می‌دانید، قوانین در شرایط مختلف متفاوت هستند. مثلاً در قانون، برخورد با طلاق با برخورد با قتل متفاوت است. به عبارتی، مفاد و تبصره‌ها و تعاریف نیز متفاوت هستند. از این روی گستردگی هر قانونی باعث شده تا وکلا به طور تخصصی کار کنند.

مثلاً وکیلی که تخصص دخالت در دعاوی کیفری را دارد با وکیل حقوقی متفاوت است. وکیل طلاق توافقی نیز باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند این روند را به درستی طی کند:

 • آشنایی با قوانین مربوط به طلاق به طور کلی. به این شکل، وکیل می‌تواند راهنمایی جامع‌تری به شما ارائه دهد. راه مناسب را پیش رو شما گذاشته و با توجه به شرایط شخصی شما برایتان بهترین تصمیم را بگیرد.
 • درباره توافق بین طرفین، اطلاعات حقوقی کافی داشته باشد. هرچند توافق، به معنی یک انتخاب آگاهانه و دونفره است، اما گاهی این انتخاب نیز می‌تواند غلط باشد. وکیلی که تجربه مناسبی در برخورد با طلاق‌های توافقی داشته، می‌داند که توافق خوب چگونه است و چطور می‌شود بین طرفین تعادل برقرار کرد.
 • روش‌های ایجاد سازش را می‌شناسید. یکی از کارهایی که وکلای طلاق، به خصوص طلاق توافقی انجام می‌دهند، تشویق طرفین به سازش و صلح است. یک وکیل طلاق توافقی خوب می‌داند که چگونه افراد را به سمت کنار هم ماندن ترغیب کند تا اثرات سو جدایی بر زندگی آنها سایه نیفکند.
 • دلسوز و مشاور است. از دیگر ویژگی‌هایی که یک وکیل طلاق توافقی باید داشته باشد، دلسوزی است. او باد احساسات موکلان خود را در نظر گرفته و در جهت آسایش و رفاه آنان تلاش کند.
 • مهارت کافی. هرچند روند طلاق توافقی سخت و پیچیده نیست، اما داشتن مهارت کافی در این زمینه که با آموزش و تجربه به وجود می‌آید، می‌تواند به کارها سرعت ببخشد.

چگونه وکیل طلاق توافقی در اصفهان پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم، شما می‌توانید بدون حضور وکیل نیز روند طلاق توافقی خود را طی کنید. اما اگر خواستید برای این پروسه وکیل بگیرید باید برخی ویژگی‌ها را مدنظر داشته باشید. سعی کنید درباره او از مراجعان قبلی بپرسید.

حسن شهرت او را از روی کارهای پیشین می‌توانید حدس زده یا بیابید. همچنین می‌توانید از سایت‌های اینترنتی و جست‌وجو در گوگل برای این کار استفاده کنید. سایت‌ها، معمولاً نظرات موکلان قبلی را درباره یک وکیل به اشتراک می‌گذارند که می‌توانید برحسب آنها انتخاب کنید.

وکیل طلاق در اصفهان

کار وکیل طلاق توافقی چیست؟

وکیل طلاق توافقی در اصفهان، وکیلی است که روند طلاق توافقی را پیگیری می‌کند. یکی از انواع طلاق‌ها، طلاق توافقی است. در این نوع طلاق، زوجین درباره شرایط با هم به توافق رسیده و اقدام به جدایی می‌کنند. برای انجام این روند خود افراد می‌توانند اقدام کنند، بدون وجود وکیل. اما حضور وکیل، باعث می‌شود مشکل و اختلافی به وجود نیامده و همه مسیر از همان ابتدا، به صورت کاملاً حقوقی، پیش برود.

وکلای طلاق توافقی، جهت تنظیم توافق نامه بین افراد، مشاوره، حضور در دادگاه و دریافت حکم طلاق به افراد کمک می‌کنند. یکی از کارهایی که این افراد انجاممی‌دهند، این است که موکل یا موکلان خود را درباره مفاد قانونی آگاه کرده و حتی به جای آنها در دادگاه حاضر می‌شوند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس سریع