وکیل مهاجرت

معرفی وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت  قانون را تفسیر می کندو به شما کمک می کند تا حقوق،امکانات و استراتژی های خود را تجزیه و تحلیل کنید و در هر مرحله از مراحل پیچیده مهاجرت  از او کمک بگیرید.وکیل موردنظر مقالات زیادی را از طرف شما یا کارفرمای شما تهیه می کند که به می تواند ساعت ها در زمان شما  صرفه جویی کند و همچنین  به شما در مورد جمع آوری مدارک مورد نیاز نظیر شناسنامه،پاسپورت و ویزاکمک می­کند. اواطمینان حاصل می کند که اطلاعاتی که هنگام پر کردن فرمهای مختلف، جمع آوری اسناد، یا تهیه اظهارات و شهادت ارائه می کنید، صحیح و سازگاربا قوانین است.

وکلای مهاجرتی کسانی هستند که در تفسیر قانون مهاجرت متخصص هستند، که می تواند با هر ریاست جمهوری تغییر کنندو مشتریان مهاجر خود را از طریق فرآیند مهاجرت پیچیده و در حال تکامل راهنمایی کنند. بخش عمده ای از وقت یک وکیل مهاجرت صرف کمک به کسانی می شود که در رابطه با رعایت شرایط مهاجرت با مشکل روبرو هستند.

وکیل مهاجرتوظایف وکیل مهاجرتی چیست؟

وکلای مهاجرتی در مورد پرونده های مربوط به مهاجرت، ویزا، گرین کارت، تنظیم وضعیت، پناهنده گی سیاسی و سایر مهاجرت های مهم، وکالت شخصی و مشاغل تجاری قوانین مهم را به کار می­برند وهیئت تجدیدنظر در امور مهاجرت و دادگاه های مهاجرت و دادگاه های  فدرال را دارند.

وکالت مهاجرت با منافع عمومی می تواند شامل قانون پناهنده گی، حمایت از قربانیان قاچاق انسان، حمایت از مهاجران درضرب و شتم، حمایت از قربانیان انواع خاصی از جرایم، لغو حذف و پیوستن مجدد به خانواده باشد. برخی از موسسات غیرانتفاعی خدمات حقوقی دیگری نیز به جوامع مهاجر ارائه می­دهند و یا از حقوق مهاجران حمایت می کنند.

به همین دلایل  بسیاری از افراد برای کمک به هموار کردن راه خود وکیل انتخاب می کنند.

همکاری با وکیل مناسب

حتماً یک وکیل عالی پیدا کنیدو شخصی که واقعاً یک وکیل است، نه یک مشاور حقوقی.

اکثر وکلای مهاجرت موفق اعضای انجمن وکلای مهاجرت آمریکاهستند. اگرچه عضویت در آن انجمن اجباری نیست،اما اعضا به همكاران در مورد اطلاعات و راه های ارتباطی كمك می كنند  تا از قوانین همیشه در حال تغییر و سیاست آژانس مطلع شوند و با شرایط چالش برانگیز رو به رو نشوند.

بهترین شرط شما این است که معمولاً قبل از تعهد به یک وکیل، با چندین وکیل صحبت کنید. وکیلی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی کنید و تجربه پرونده های مشابه شما را داشته است.

بسیاری از مهاجران تصمیم به سرمایه گذاری  روی یک وکیل مهاجرت می گیرند زیرا حتی اشتباهات ساده  در ویزا یا درخواست گرین کارت می تواند منجر به تأخیرهایی شود که چندین سال به طول انجامیده است. همچنین،اشتباهات ممکن است منجر به انکار یا اخراج متقاضی شود. به این ترتیب،وکلای مهاجرت معمولاً نقش مشاور مشتری خود را که باید با مقامات مهاجرتصحبت کنند راایفا می کنند.

وکلای مهاجرتی در مقایسه با سایر وکلا معمولاً وقت زیادی را برای رسیدگی به اختلافات مدنی در دادگاه نمی گذرانند. بلکه آنها تمایل دارند به عنوان واسطه بین مشتری و مقامات خود عمل کنند.

 به عنوان مثال چنین مرجعی می توان به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده یا USCIS اشاره کرد. با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد،وکلای مهاجرت در صورتی که موکل آنها باید به دادرسی مهاجرت مراجعه کند، در برابر قاضی مهاجرت حضور پیدا می کنند. اکثر وکلای امور مهاجرت همچنین به موضوعاتی می­پردازند که شامل مشتریان و قوانین کیفری آنها می شود.

یک وکیل مهاجرت اطلاعات و راهنمایی های مربوط به موارد زیر را ارائه می دهد:

  • برنامه های ویزا
  • Green card
  • تابعیت
  • اخراج
  • اشتغال غیرشهری

شرایطی که استخدام وکیل مهاجرت در آنها ضروری است چیست؟

استخدام وکیل مهاجرت همیشه لازم نیست. این فرآیند را می­توان توسط کسی که نماینده خود است به اتمام رساند. با این حال  کار با یک وکیل دادگستری که از کلیه قوانین فعلی مهاجرت آگاهی کامل دارد می­تواند  ریسک خطر و اشتباهات یا خطاها را تا حد زیادی کاهش دهد. اکثر افراد در صورت تمایل به ارائه درخواست برای سند مهاجرت مانند ویزا یا گرین کارت، وکیل مهاجرت استخدام می­کنند.

برخی شرایط وجود دارد که استخدام وکیل مهاجرت در واقع ضروری است. برخی از متداول ترین نمونه های این شرایط شامل موارد زیر است:

۱)  محکومیت جرم: اگر متقاضی مهاجرت به ارتکاب جرمی محکوم شده است، لازم است با یک وکیل مهاجرت همکاری کند. تقریباً در هر فرم USCIS لازم است متقاضی افشا کند که آیا آنها به جرمی محکوم شده اند یا خیر. متقاضی باید کلیه سوابق کیفری خود را،از جمله اتهاماتی که منتفی یا بعداً منتفی شده است را فاش کند. یک وکیل مهاجرت از چگونگی همپوشانی قوانین مهاجرت و کیفری با یکدیگر آگاه خواهد بود و در نتیجه نیازی به وکیل مدافع کیفری جداگانه نیست.

۲) رد درخواست: در صورت رد درخواست های قبلی مهاجرت متقاضی وکیل مهاجرت مورد نیاز خواهد بود. وكیل دلیل رد درخواست را تعیین می كند كه درخواست تجدیدنظر  یا درخواست مجدد آن در موعد بعدی وجود دارد.

۳) اخراج قبلی: اگر متقاضی قبلاً از کشور اخراج شده یا از ورود به آن کشور محروم شده است، باید یک وکیل خبره استخدام کند. دلیل این امر آن است که اخراج یا حذف بعضی اوقات  به این معنی است که متقاضی از درخواست های بعدی برای همیشه منع شده است. یک وکیل مهاجرت می تواند این موضوع را تعیین کند و یا به متقاضی در مورد اثرات اخراج و محرومیت مشاوره دهد.

۴) شرایط پزشکی: برخی از شرایط پزشکی، به طور کلی بیماری های واگیر دار می توانند مانع از ورود شخص به کشورمورد نظر شوند. یک وکیل مهاجرت می تواند به متقاضیان کمک کند تا تشخیص دهند که آیا وضعیت پزشکی آنها  فاقد صلاحیت استیا خیرو یا گزینه های  دیگر آنها چیست.

۵) زمان انتظار غیرمعقول: وقتی متقاضی در طی مراحل درخواست مدت زمان نامعقولی منتظر بوده است، باید یک وکیل مهاجرت استخدام کند.وکلای مهاجرت با روند درخواست ومهلت و زمان انتظار نیز آشنا هستند. وكیل ممكن است بتواند به متقاضی از نظر دستیابی سریع كمك كند.

۶)عدم همکاری کارفرما: اگردرخواست  متقاضی ویزای مبتنی بر شغل است،اما کارفرمای احتمالی وی در زمینه مسائل مربوطه کمکی نمی کند، متقاضی باید یک وکیل استخدام کند. یک وکیل مهاجرت می تواند اطمینان حاصل کند که کارفرمایان آینده به قول  و تعهدات خود در قبال متقاضی عمل می کنند.

۷) شرایط سنی زیر ۲۱ سال: شرایط دریافت اقامت دائم بر اساس سن مهاجر متفاوت است و شرایط مورد نیاز برای افراد زیر ۲۱ سال متفاوت است. قبل از اعطای وضعیت اقامت دائم، یک وکیل مهاجرت می تواند در مورد بهترین روش برای تشکیل پرونده برای فرزندان متقاضی مشاوره ارائه دهد.

برخی از کارهایی که وکلای مهاجرتی انجام نمی دهند چیست؟

اگر متقاضی در خارج از کشوراست، یک وکیل مهاجرت نمی تواند در مصاحبه های کنسولی با آنها شرکت کند. با این حال،آنها ممکن است مدارک لازم را تهیه کنند و همچنین پس از آن با کنسولگری های درگیر ارتباط برقرار کنند. توجه به این نکته، مهم است که وکلا نمی توانند روند مهاجرت را تسریع کنند و نمی توانند نتایج فرآیند مهاجرت را تضمین کنند. یک وکیل فقط در طول مراحل مهاجرت شما را راهنمایی می­کند،نه اینکه نتایج را کنترل کند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *